محل تبلیغات شما
خبرگزاری فارس: سجادی: ورزشکاران المپیکی دغدغه مالی ندارند/عدم اطلاع رسانی صحیح، علت ابهام‌ها

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزشکاران المپیکی ایران دغدغه‌ای به نام مشکلات مالی ندارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس توانا»، حمید سجادی، معاون وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع سالیانه فدراسیون شنا در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: در این مجمع مسائل مختلف مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آنها بحث‌های مالی و برنامه‌های آینده فدراسیون شنا بود.

* فدراسیون شنا بدهی ندارد، تعهدات مالی دارد!

وی درخصوص بدهی‌های فدراسیون شنا خاطرنشان کرد: چیزی به نام بدهی ندارم، بلکه تعهدات مالی است. با برنامه ریزی هم تلاش می‌کنیم تا این تعهدات برطرف شوند.

سجادی در خصوص اینکه گفته بود، مشکلات 3 فدراسیون به صورت ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت عنوان کرد: یکی از این فدراسیون‌ها شنا است و دو فدراسیون دیگر را هم در مجمع خودشان اعلام خواهم کرد. موضوع محرمانه‌ای نیست و به موقع اعلام خواهیم کرد.

* تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی شنا در حال بررسی است

معاون وزارت ورزش و جوانان درمورد تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون شنا گفت: این موضوع هم در دست بررسی است و قبل یا بعد از المپیک اصلا مطرح نیست، بلکه قصد داریم در بهترین زمان این کار انجام شود. فدراسیون‌های دیگری هم هستند که باید تکلیفشان مشخص شود.

* ورزشکاران المپیکی دغدغه مالی ندارند

سجادی درمورد اینکه حدود 70 روز تا المپیک باقی مانده و دغدغه اصلی ورزشکاران بحث‌های مالی است، تصریح کرد: باور کنید که ورزشکاران دغدغه مالی ندارند؛ ورزشکاران‌مان آنقدر عرق ملی دارند و به موفقیت در المپیک فکر می‌کنند که بعید می‌دانم به بحث‌های مالی توجه کنند.

اگر تیم یا ورزشکاری در المپیک ناکام شود زندگی به پایان نمی‌رسد، چراکه بلافاصله مسابقات بین المللی دیگری در پیش خواهد بود.

وی افزود: در هفته جاری مراسمی برای ورزشکاران المپیکی برگزار شد که رویکرد اصلی آن تجلیل از ورزشکاران بود. درحال برنامه ریزی هستیم تا حدود دو هفته دیگر در تالار وزارت ورزش و جوانان برنامه‌ای مخصوص کشتی داشته باشیم و سپس به سراغ سایر رشته‌ها خواهیم رفت.

سجادی ادامه داد: این جشن ها در چند نوبت برگزار خواهد شد و آخرین نوبت پیش از اعزام کاروان اصلی به المیپک لندن مخصوص جانبازان و معلولین است، چون شهریورماه اعزام خواهند شد و تا آن زمان شرایط سهمیه هایشان هم مشخص تر خواهد بود.

* عدم اطلاع رسانی صحیح، ابهام ایجاد کرده است

معاون وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: اگر الان با بهداد سلیمی صحبت کنید شرایط را برایتان توضیح می‌دهد؛ چون نزدیک المپیک هستیم باید تلاش کنیم و تا انرژی مثبت بدهیم. در خصوص جوایز قهرمانان ابهاماتی ایجاد شد. یکی از مشکلات اطلاع رسانی است و اگر خوب اطلاع رسانی کنیم هیچ ابهام و سوالی پیش نخواهد آمد.

سجادی گفت: شان ورزشکاران و کادر فنی تیم‌های مختلف ما این نیست که موفقیت در المپیک را بخواهند فقط با پول و مادیات مقایسه بکنند. موضوع از این قرار است که جوایز سال 89 پرداخت نشد، چون  حدود 6 ماه را در برزخ به سر بردیم، چون درگیر بحث تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش بودیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم سال هم فرصت نشد تا بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و سال به پایان رسید. در ماه های پایانی سال 89 چند بار خدمت رئیس جمور رفتیم. 5 روز پس از اینکه کاروان گوانگجو وارد ایران شد، برای قهرمانان مراسم گرفتیم و جوایز را دادیم، اما هیچکس نگفت که دست شما درد نکند!

معاون وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: موقع پرداخت سکه ها نمی‌توانستیم سکه سال 89 را با سکه سال 91 مقایسه کنیم. برای مسابقات گوانگجو سکه ها را با قیمت 350 هزار تومان خریداری کردیم و 10 هزار تومان هم برای ضریب خطا درنظر گرفتیم و به فدراسیون ها واریز شد.

* مردم ما از بحث های مالی خوششان نمی آید

سجادی افزود: با این شرایط خیلی‌ها مطلب می‌نویسند که سر ورزشکاران کلاه رفته است، چراکه سکه هایی که قرار بود به نرخ سال 90 بگیرند به نرخ سال 89 گرفتند؛ ما هم اگر به عقب برگردیم خیلی اتفاقات بود که می‌توانستیم جلوی آنها را بگیریم. اینکه قیمت سکه امروز را در آستانه المپیک به رخ یک قهرمان بکشیم با توجه به ظرفیت انسان ها بی انصافی است.

وی گفت: این شرایط روی ورزشکاران تاثیر می‌گذارد؛ بدون شک مردم ما از مباحث مالی خوششان نمی‌آید و یک ورزشکار هم هیچ وقت نمی‌گوید که چون پاداش من را داده‌اید در المپیک مدال کسب می کنم و دیگری بگوید چون به من پاداش نداده اید در المپیک مدال کسب نمی کنم!

* پرداخت پاداش قهرمانان با محاسبه میانگین نرخ سکه در ابتدا و انتهای سال 90

معاون وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: قرار است پنج شنبه از ورزشکاران تجلیل شود و برای این مراسم تصمیم گرفتیم به دستور عباسی، میانگین نرخ سکه در ابتدا و انتهای سال 90 را حساب کنیم و پاداش ها را براساس همین موضوع پرداخت کنیم که میانگین قیمت برای سکه تقریبا بالای 500 هزارتومان است.

*برخی ها چشم دیدن موفقیت کاروان ایران در لندن را ندارند

سجادی افزود: هدف موفقت کاروان ایران در لندن است؛ جایی که فکر نمی‌کنم چشم داشته باشد تا موفقیت ایران را ببیند. می‌رویم تا در لندن افتخارآفرینی کنیم تا چشم برخی ها را دربیاوریم!

وی درمورد بحث احتمال انگشت نگاری از کاروان ایران و عدم حضور رئیس جمهور در لندن تصریح کرد: من در جلسات مربوط به این موضوع حضور نداشتم، اما می‌دانم هر فردی که آیدی کارت مسابقات را داشته باشد از آن به عنوان ویزا استفاده می‌شود.

* فدراسیون والیبال گزارشی از تخلف نداده است

معاون وزارت ورزش و جوانان درخصوص لغو سفر والیبالی‌ها و عدم همکاری سفارتخانه جمهوری چک گفت: در این رابطه هنوز گزارشی از فدراسیون والیبال به ما نرسیده است و نمی‌توانم پاسخی به این سوال بدهم.

* گزارش خطرناکی از هندبال نداشتیم که تغییر ایجاد کنیم

وی وقتی با سوال خبرنگاری درخصوص تغییر و تحول در فدراسیون هندبال مواجه شد خطاب به وی گفت: شایعه ایجاد نکن! در برخی از رشته‌ها برخی‌ها نقدی را می‌نویسند و چند نفر هم امضا می‌کنند و به وزراتخانه ارسال می‌کنند تا شرایط بررسی شود؛ تا جایی که می‌دانم هندبال را بررسی کرده اند و گزارش خطرناکی نبود که منجبر به تغییرات شود!

* عباسی از مشهد بازگردد درمورد استقلال و پرسپولیس از وی سوال می‌کنم

سجادی درمورد صحبت های عباسی درخصوص تغییرات در هیئت مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: عباسی مشهد حضور دارد و وقتی برگشت از وی سوال می‌کنم!

ذوب‌آهن بازی اول پنجم ششمی را به صنایع پتروشیمی باخت

معرفی جدیدترین و بروزترین سایت دانلود موزیک و دانلود آهنگ جدید

جدیدترین وضعیت احسان حدادی که دچار کووید 19 شده بود

فدراسیون ,مالی ,ورزشکاران ,هم ,سال ,المپیک ,وزارت ورزش ,و جوانان ,ورزش و ,معاون وزارت ,فدراسیون شنا ,اطلاع رسانی صحیح،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

wwirhiprica دکل مهاری خود ایستا |دکل مهاری g45 | دکل مهاری g35 روستای شیره جین - نگین آذربایجان شرقی روایت عاشورا هنر الکترونیک goodwpedilo بهار در سرزمین عجایب!:) رسانه کوهسرخ وبلاگ نمایندگی عطار نیشابور فرا سیگنال